Založ si blog

Nový trend v materskej škôlke

O Overtonových oknách som po prvýkrát počula pred pár rokmi. Zaujalo ma, že ich autor bol ekonóm, ktorý vo svojej teórii vystihol, ako jednoducho, v pár krokoch, urobiť z toho, čo je nemorálne najväčší trend. A ten, kto ukáže, že cisár je nahý, je najväčší idiot.

Zacielené na deti

Som obyčajná žena, mama štvrtáčky. Sem-tam mi spomenie, že jej spolužiačky fičia na TikToku. Dcéra je pred týmito aplikáciami uchránená. Vidím, ktoré trendy sú medzi mladými najpoužívanejšie. Tie, aby sa odlišovali z davu. Cítili sa nielen druhým pohlavím, ale aj vlkom či psom. Pretože je to ich identita. Pred pár dňami som sa dostala k videu z jednej zahraničnej materskej škôlky, kde deťom pripravili „kultúrny“ program. Hlavnými hosťami boli transgender umelci, ktorých program pripomínal striptíz. Len som si povzdychla. Pretože akonáhle niekto v komentároch poukázal na to, že toto pre deti fakt nie je oukej, bol onálepkovaný. Homofób, netolerantný idiot, až po nadávky, ktoré je lepšie nespomínať.

Späť k Overtonovým oknám. Prvý krok je jednoduchý. Najprv je niečo neprípustné. (Predstavte si, čo by bolo, keby ste toto video ukázali pred desiatimi rokmi svojej babičke). V druhom kroku sa začínajú stierať hranice. Pozdvihovať práva malej skupiny ľudí. V treťom kroku sa k ním budú vyjadrovať odborníci. Pri čítaní ich výplodov máte pocit, že práva menšiny musia byť nad práva väčšiny. A v poslednom bode úpravy pravdy cez okná Overtona dostanete to, o čo vlastne išlo. Ktokoľvek sa ozve a ukáže, že niečo nie je v poriadku, tak je potupený, onálepkovaný, riešia ho psychológovia a terapeuti, pretože „problém je určite len v ňom.“

Stojíme na okraji priepasti. Overtonovým oknom prechádzajú už aj pedofili. To, čo bolo ešte prednedávnom psychická úchylka, sa začína tolerovať. Pretože sú to priatelia detí. A my predsa nesmieme raniť ich city. Ani tak nechápavé deti v škôlke, ktoré sa musia dívať na transgender s rozkročenými nohami. Pretože to je vraj umenie.

Som gay, no a čo!

07.03.2023

Zazvonil zvonček. Pri bráne stojí postava, na niekoho sa podobá. Vnučka? Čo by tu tá robila, chodievajú len raz do roka, v lete. Tak kto je to v tom ružovom kabáte? Božinku, veď je to Janko! V lete s rodičmi neprišiel, nedalo sa mu, tak sa ukázal teraz. Joj či som rada. Kráčam chodníkom ku bráničke a pomaly sa snažím spracovať, čo vidím. Oči už nemám najlepšie, veď [...]

moskva, požiar

Bezpilotné lietadlá zasiahli dve obytné budovy v Moskve

30.05.2023 06:42, aktualizované: 07:10

Nikto nebol zranený, domy sú ľahko poškodené.

požiar

Traja pacienti zomreli pri požiari v nemocnici v rakúskom Mödlingu

30.05.2023 06:20

Na uhasení plameňov sa podieľalo vyše 170 hasičov.

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Kyjev zažíva silné útoky dronmi už každý deň. Drony zaútočili aj na Moskvu

30.05.2023 06:10, aktualizované: 07:06

Tretí deň za sebou útočili drony ruskej armády priamo na Kyjev. Na energetickú infraštruktúru Ukrajiny zaútočili od októbra 1200 strelami.

vszp-clanok W

VšZP hrozia zmeny vo vedení. Dôvodom sú miliónové dlhy

30.05.2023 06:00

Oddlžovanie nemocníc podľa nie je podľa Bittó Cigánikovej nič iné, ako že politici sľubujú ľuďom niečo, čo nezaplatia.

absurdistan

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 3505x
Priemerná čítanosť článkov: 1753x

Autor blogu

Kategórie

Archív