Založ si blog

To bola teda bomba.

My sme sa ako deti inak zabávali. Lepili sme si do vlasov žuvačky, obhadzovali sme sa špongiami, ktoré smrdeli jak šľak. Jasné, nebol to ideál ani ušľachtilej zábavy, ani ničoho podobného, aj v tej dobe bolo potrebné mať široké lakte, šikanovali sa deti, pre rôzne dôvody. Od priezviska, cez situáciu doma, až po kilá navyše. Nemal sa im kto venovať, radšej si zahryzli do jazyka, pretože aj rodičia brali ako šikanu ako niečo, čo „zoceľuje osobnosť.“ Alebo sa pamätáte na to:

Nerev, lebo ti dám na to dôvod? Dnes som si spomenula na zmesku zážitkov z detstva z iného dôvodu. V diári naplánované pracovné telefonáty a do toho mi volajú zo školy, kde mám dieťa na druhom stupni. Vo viacerých školách nahlásili bombu. Deti stáli vonku, v daždivom počasí, čakali na rodičov, ktorí ich prídu zobrať. Boli radi, že sa nemusia učiť. A rodičia? Krásna úloha: Vyjasniť vážnosť situácie zamestnávateľovi, ktorý nie vždy je prístupný na takéto móresy, prípadne prosiť starých rodičov, susedov z ulice, či by sa nemohli na pár hodín postarať o ratolesť.

Mohli. Ja mám už dieťa doma, ale spolu s ňou ďalšie, ktoré nemali kde ostať. Našťastie už sú v takom veku, že im netreba vytvárať program. Jediné, čo chcú, je teplý obed, nad ktorým neohrnú nos, prístup na Wifi a svätý pokoj. To posledné by som potrebovala aj ja. Začína mi pracovný hovor. Z izby sa ozýva hluk. Pripomína mi to kovidové časy, kedy sme sa mnohí pokúšali pracovať vo fakt neznesiteľných podmienkach.

Toš k zábave, ktorú niekto považuje za skvelú. Nahlasovanie bômb. Možno tých, čo prišli s tak skvelým nápadom, treba zamestnať. Keď máš ruky a hlavu zamestnané, nemáš čas na hlúposti.

Severná Kórea príde k nám

30.05.2024

Turecko, Grécko, ani Chorvátsko ma nebralo. Mala som „svoju“ vysnívanú dovolenkovú destináciu. Hltala som jeden dokument za druhým, spájala sa s cestovateľmi, ktorí tam boli a ukázalo sa, že dostať sa tam nie je až tak jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Keď som povedala rodičom, kam chcem ísť, otca, rodeného flegmatika to rozhodilo: „A čo si sa s koňom zrazila?!” [...]

Prudérnosť alebo zdravý rozum?

08.05.2024

Som odchovaná na „televíznych pondelkoch“. Zbožňovala som rozhlasové hry. Hnevala sa, že nemôžem chytiť stanicu Devín, na ktorej išla vážna hudba. Nie preto, že sa to tak malo. Páčilo sa mi to, bolo to krásne a ušľachtilé. A za každou tou nádherou bolo kopec driny majstrov… Páni herci a panie herečky, ktorí do hĺbky študovali každú postavu, aby pochopili jej [...]

Som gay, no a čo!

07.03.2023

Zazvonil zvonček. Pri bráne stojí postava, na niekoho sa podobá. Vnučka? Čo by tu tá robila, chodievajú len raz do roka, v lete. Tak kto je to v tom ružovom kabáte? Božinku, veď je to Janko! V lete s rodičmi neprišiel, nedalo sa mu, tak sa ukázal teraz. Joj či som rada. Kráčam chodníkom ku bráničke a pomaly sa snažím spracovať, čo vidím. Oči už nemám najlepšie, veď [...]

irán, izrael, útok

Irán nainštaloval nové centrifúgy v stredisku na spracovanie uránu

13.06.2024 21:14

Západné krajiny Irán dlhodobo podozrievajú, že má v úmysle vyrobiť jadrovú zbraň.

Emmanuel Macron

Zacharovová: Francúzsko sa príliš angažuje v konflikte na Ukrajine, hrozí mu stret s Ruskom

13.06.2024 18:15

Podľa hovorkyne ruskej diplomacie je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní.

Putin Gold

Veľká sedmička prinúti úspory Moskvy pracovať pre Kyjev

13.06.2024 18:04, aktualizované: 22:27

Šéf Kremľa s nimi kedysi sedel za jedným stolom. Z niekdajšej Veľkej osmičky je ale dnes Veľká sedmička, a jej lídri na summite G7 v Taliansku chystajú veľké zúčtovanie s Vladimirom Putinom za jeho agresiu proti Ukrajine.

Emmanuel Macron

Macron hrá po prehre v eurovoľbách vabank. Ako môže jeho pád ovplyvniť úniu?

13.06.2024 18:00

Vráti sa Smer po eurovoľbách do rodiny európskych socialistov? Analytici sú skeptickí.

absurdistan

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 8040x
Priemerná čítanosť článkov: 1608x

Autor blogu

Kategórie